Pozycjonowanie stron

Czym jest pozycjonowanie stron? Pozycjonowanie stron to działania polegające na uzyskaniu jak najwyższych pozycji dla wybranych słów czy fraz w wyszukiwarce.

Czym jest pozycjonowanie stron, dla początkującychCzym jest pozycjonowanie stron, dla początkujących

Dosyć obszerny artykuł o pozycjonowaniu stron, raczej dla początkujących w branży i klientów, którzy chcą zorientować się czym jest SEO. Autor wymienił dużo czynników wpływających na pozycję strony, wyjaśnia podstawowe pojęcia i wymienia przydatne narzędzia w SEO. Całe SEO w jednym artykule 😉

Ostatnie aktualizacje algorytmu GopogleOstatnie aktualizacje algorytmu Gopogle

Google w ostatnim czasie znacznie przyspieszyło aktualizacje algorytmów, w zasadzie to te aktualizacje nawet nakładają się w czasie na siebie. Warto wiedzieć czego dotyczą poszczególne aktualizacje, można wtedy szybko zareagować i dostosować swoją stronę. W artykule omówione są ostanie aktualizacje wraz z datami rozpoczęcia i zakończenia. Warto poczytać.

Czy z czasem linki tracą swoją moc?Czy z czasem linki tracą swoją moc?

Często zastanawiamy się czy linki prowadzące do nasze strony tracą moc wraz z upływem czasu. I tak, i nie 😉 Odpowiedź jest dosyć złożona, bowiem linki nie tracą mocy z powodu upływu czasu. Nie ma czegoś takiego, że Google “patrzy” i ocenia, link nowy to duża moc, a link który ma 5 lat to moc o 80% mniejsza. To tak nie działa.
Ale jednak linki bardzo często tracą moc z upływem czasu. Dzieje się to jednak z powodu innych czynników niż sam czas. Otóż moc linka zależy od tego, jak jest podlinkowana strona z linkiem. A niestety, z czasem ta strona spada w otchłań, linki prowadzące do niej z naturalnych przyczyn wygasają i w ten sposób link prowadzący do nas traci swoją moc. Świetnie wyjaśnia to Szymon w artykule.

Umowa pozycjonowania stron, co powinna zawieraćUmowa pozycjonowania stron, co powinna zawierać

W artykule Katarzyna podpowiada co warto zdefiniować w umowie pozycjonowania stron, na co zwrócić uwagę negocjując z agencją SEO, jak uregulować kwestię raportów. dodatkowych działań. Na końcu warto zdefiniować warunki rozwiązania umowy, oraz co szczególnie ważne, co stanie się po rozwiązaniu umowy z pozyskanymi linkami.

Historia domeny jako czynnik rankingowyHistoria domeny jako czynnik rankingowy

Rejestracja domeny nie zawsze oznacza początek z czystą kartą, bardzo często okazuje się, że domena była już wcześniej zarejestrowana i ma swoją historię. Czy historia domeny wpływa na SEO? Tak, potwierdzają to zarówno doświadczenia użytkowników, jak i wypowiedzi pracowników Google. Po szczegóły zapraszamy na stronę Kamila.

Pozycjonowanie stron, wywiad z Sebastianem MiśniakiewiczemPozycjonowanie stron, wywiad z Sebastianem Miśniakiewiczem

Ciekawy wywiad z Sebastianem Miśniakiewiczem na temat pozycjonowania stron. Sebstian wyjaśnia czym jest pozycjonowanie stron, dlaczego w procesie pozycjonowania ważna jest rola właścicieli stron, mówi błędach popełnianych przez właścicieli stron przy wyborze agencji SEO oraz późniejszej współpracy.