Opinie w Google, tym razem u źródłaOpinie w Google, tym razem u źródła

Jak tworzyć wartościowe opinie które z jednej strony zachęcą klientów do skorzystania z usług czy zakupu, a z drugiej strony nie zostaną potraktowane przez Google jako spam. Dobrze napisana opinia może być przydatnym źródłem informacji dla klientów, ale również źródłem linka do stron partnerów. Warto poczytać na blogu Google, u samego źródła 😉

Jak zdobywać opinie w GoogleJak zdobywać opinie w Google

Większość konsumentów, kupujących, przed podjęciem decyzji o zakupie towaru czy usługi, sprawdza opinie na ten temat. Wart więc poświęcić trochę czasu na umiejętne zarządzanie opiniami i swoim wizerunkiem w Google. W artykule znajdziemy przydatne wskazówki jak zdobywać opinie Google, jak nimi zarządzać, na co zwracać uwagę. Nie brakuje oczywiście informacji jak utworzyć profil firmy w Google.

Ostatnie aktualizacje algorytmu GopogleOstatnie aktualizacje algorytmu Gopogle

Google w ostatnim czasie znacznie przyspieszyło aktualizacje algorytmów, w zasadzie to te aktualizacje nawet nakładają się w czasie na siebie. Warto wiedzieć czego dotyczą poszczególne aktualizacje, można wtedy szybko zareagować i dostosować swoją stronę. W artykule omówione są ostanie aktualizacje wraz z datami rozpoczęcia i zakończenia. Warto poczytać.

Linki z for internetowych, warto czy nie wartoLinki z for internetowych, warto czy nie warto

W artykule Szymon, poza etycznym aspektem pozyskiwania pozytywnych opinii z for internetowych poprzez kupno, analizuje również marketing szeptany jako źródło linków do strony pozycjonowanej. Przedstawia wady i zalety tego typu technik pozyskiwania linków, oraz pokazuje jak to robić prawidłowo.

Czy AI może wykryć treści pisane przez inną AI?Czy AI może wykryć treści pisane przez inną AI?

To pytanie zadaje sobie chyba każda osoba interesująca się SEO i Copywritingiem. Generować szybko, tanio, dużo treści za pomocą IA, czy może jednak zlecić to Copy? A może generować za pomocą AI, a tylko delikatnie przeredagować? Delikatnie to znaczy ile? I najważniejsze pytanie, czy Google wykrywa treści pisane przez AI. O tym Szymon pisze w artykule oraz prezentuje testy. Sprawdź również artykuł Czy Google blokuje indeksowanie treści tworzonej przez AI?
Przy okazji dowiesz się co to jest aparat białkowy 😉

Czy Google steruje ręcznie wynikami w niektórych branżach?Czy Google steruje ręcznie wynikami w niektórych branżach?

Obserwując wyniki wyszukiwań, czasami można się zastanowić czy niektóre z nich nie są przypadkiem “układane” ręcznie przez pracowników Google.
Wyjaśnia to Szymon, na przykładzie fraz związanych ze sklepami z gadżetami erotycznymi. Wpis nie jest najnowszy, ale myślę, że aktualny.

Czy z czasem linki tracą swoją moc?Czy z czasem linki tracą swoją moc?

Często zastanawiamy się czy linki prowadzące do nasze strony tracą moc wraz z upływem czasu. I tak, i nie 😉 Odpowiedź jest dosyć złożona, bowiem linki nie tracą mocy z powodu upływu czasu. Nie ma czegoś takiego, że Google “patrzy” i ocenia, link nowy to duża moc, a link który ma 5 lat to moc o 80% mniejsza. To tak nie działa.
Ale jednak linki bardzo często tracą moc z upływem czasu. Dzieje się to jednak z powodu innych czynników niż sam czas. Otóż moc linka zależy od tego, jak jest podlinkowana strona z linkiem. A niestety, z czasem ta strona spada w otchłań, linki prowadzące do niej z naturalnych przyczyn wygasają i w ten sposób link prowadzący do nas traci swoją moc. Świetnie wyjaśnia to Szymon w artykule.

Link Building czyli jak ocenić wartość domeny z której chcemy pozyskać linkLink Building czyli jak ocenić wartość domeny z której chcemy pozyskać link

Podstawowym problemem osób zajmujących się Link Buildingiem (pozyskiwaniem linków) jest ocena wartości domeny jako źródła linków do naszego serwisu. Problem komplikuje się jeszcze bardziej, gdy mamy do przeanalizowania dziesiątki czy setki domen. Jak z takiej ilości głównie bezwartościowych domen ze sztucznie pompowanymi wskaźnikami, wyłowić te naprawdę wartościowe? Zapraszam do lektury artykułu Szymona, który stara się to wyjaśnić i pomóc.

Ja od siebie dodam, że wskaźnikami narzędzi np. Ahrefs można manipulować, ale tutaj uważam, że o ile nie warto w ciemno ufać wskaźnikom przy platformach czy firmach mających setki serwisów, to jestem skłonny zaufać bardziej w przypadku jakiegoś bloga prywatnego, który nie jest nastawiony generalnie na sprzedaż linków.