Zaplecze SEO

Zaplecze SEO. Co to jest zaplecze SEO? Zaplecze SEO to zbiór stron utworzonych z myślą o wspomaganiu pozycji wybranej strony którą pozycjonujemy.

Generalnie to zaplecze SEO ma wspomagać pozycjonowanie jednej strony która pozycjonujemy, lub też kilka stron. Są jednak zasadnicze różnice pomiędzy zapleczami SEO. Z jednej strony zapleczem SEO będzie jeden lub kilka serwisów po kilka podstron, a z drugiej strony zapleczem może być pełnowartościowy serwis stworzony dla użytkowników, generujący ruch z wyszukiwarek, cieszący się odwiedzinami użytkowników. Wszystko zależy od potrzeb i budżetu.

Czy z czasem linki tracą swoją moc?Czy z czasem linki tracą swoją moc?

Często zastanawiamy się czy linki prowadzące do nasze strony tracą moc wraz z upływem czasu. I tak, i nie 😉 Odpowiedź jest dosyć złożona, bowiem linki nie tracą mocy z powodu upływu czasu. Nie ma czegoś takiego, że Google “patrzy” i ocenia, link nowy to duża moc, a link który ma 5 lat to moc o 80% mniejsza. To tak nie działa.
Ale jednak linki bardzo często tracą moc z upływem czasu. Dzieje się to jednak z powodu innych czynników niż sam czas. Otóż moc linka zależy od tego, jak jest podlinkowana strona z linkiem. A niestety, z czasem ta strona spada w otchłań, linki prowadzące do niej z naturalnych przyczyn wygasają i w ten sposób link prowadzący do nas traci swoją moc. Świetnie wyjaśnia to Szymon w artykule.

Powrót PBN-ów, czyli historia zatacza kołoPowrót PBN-ów, czyli historia zatacza koło

PBN czyli prywatne sieci blogów. Kiedyś na topie, później postrzegane jako mniej wartościowe źródło linków, dziś znów wracają do łask. Jak wyszukiwać domeny pod zaplecza, na co zwracać uwagę, jak budować treści na przechwyconych domenach, wszystko to w artykule Szymona. Zapraszam do lektury