Słowa i Frazy kluczowe

Słowa i frazy kluczowe to wyrażenia które użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę szukając produktu lub usługi, a my chcemy, żeby nasza strona wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania dla tych fraz.

Dlatego dobór słów i fraz kluczowych jest bardzo ważny. Nasza strona powinna wyświetlać się tylko na słowa i frazy kluczowe, które dokładnie odpowiadają na zapytanie i intencje użytkownika. Jeżeli nasza strona zacznie wyświetlać się na słowa i frazy dla których użytkownik nie znajdzie na naszej stronie nic interesującego, wtedy szybko ją porzuci, tym samym dając wyszukiwarce negatywny sygnał rankingowy.

Contadu, aplikacja ułatwiająca zarządzanie projektami i redagowanie treściContadu, aplikacja ułatwiająca zarządzanie projektami i redagowanie treści

Aktualnie testuję ciekawą aplikację opartą na AI która w czasie rzeczywistym analizuje top30 naszych konkurentów i pokazuje nam medianę długości tekstów dla wybranych słów czy fraz kluczowych oraz ile razy dana fraza został w tekście użyta.

To nie wszystko, bo aplikacja umożliwia analizę całych projektów, rozplanowanie słów i fraz na podstronach, planowanie i harmonogramy, zarządzanie współpracownikami.

Jak dobrać słowa i frazy kluczowe dla swojej stronyJak dobrać słowa i frazy kluczowe dla swojej strony

W artykule Sebastian Miśniakiewicz opisuje jak dobrać słowa i frazy kluczowe dla swojej strony, dlaczego unikać ogólnych słów i fraz które chociaż generują duży ruch to nie przynoszą spodziewanych korzyści. Czy można być na pierwszym miejscu w Google na jakąś frazę nie mając jej w treści strony? Warto zobaczyć 😉